• Zápis a prijatie dieťaťa do materskej školy

• Riaditeľstvo Materskej školy Nižný Klátov, Čaksová 167/1, Nižný Klátov oznamuje zákonným zástupcom, že zápis do materskej školy prebieha v dňoch

2.05.2024 a 3.05.2024 od 11.00 do 16.00 hod.

Žiadosť je možné v uvedenom čase doručiť osobne do materskej školy, alebo zaslať poštou na adresu Čaksová 167/1, 04412 Nižný Klátov alebo elektronicky na mailovú adresu msniznyklatov@gmail.com.

K zápisu je potrebné doniesť/zaslať: Žiadosť o prijatie dieťaťa na predprimárne vzdelávanie aj s potvrdením od všeobecného lekára pre deti a dorast o spôsobilosti dieťaťa navštevovať materskú školu, ktorého súčasťou je aj údaj o povinnom očkovaní (Neabsolvovanie povinných očkovaní nie je dôvodom na neprijatie dieťaťa do materskej školy.)

K žiadosti o prijatie dieťaťa so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami je okrem vyššie uvedeného potrebné priložiť aj vyjadrenie príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie a odporúčanie všeobecného lekára pre deti a dorast.

Žiadosť si môžete stiahnuť na webovej stránke obce Nižný Klátov (www.niznyklatov.sk, časť Školy v obci). Žiadosť môže byť podaná aj v inej podobe, napríklad ručne napísaná.

Podmienky prijímania dieťaťa na predprimárne vzdelávanie
          Na predprimárne vzdelávanie sa prednostne prijímajú:

• deti, pre ktoré je plnenie predprimárneho vzdelávania povinné, tzn. deti, ktoré do 31.08.2024 dovŕšia 5 rokov bez ohľadu na trvalé bydlisko dieťaťa.
          • deti, ktoré pokračujú v plnení povinného predprimárneho vzdelávania, tzn. ktoré do 31.8.2024 dovŕšia 6 rokov bez ohľadu na trvalé bydlisko dieťaťa. Riaditeľstvu MŠ je potrebné doložiť náležitú dokumentáciu. Kontaktujte riaditeľku MŠ,
          • deti, ktoré dovŕšia 4 roky veku do 31. augusta 2024.

Ostatné podmienky:

• akceptovaná bude žiadosť podpísaná obomi zákonnými zástupcami,
          • deti vo veku 2 rokov budú prijaté len pri dostatočných kapacitných podmienkach,
          • prednostne prijaté sú deti od troch rokov, ktorých súrodenci už navštevujú MŠ Nižný Klátov,
          • pri prijímaní bude zohľadňovaný trvalý pobyt v obci Nižný Klátov dieťaťa z dôvodu povinnosti predprimárneho vzdelávania.

Mgr. Paula Sisiková, poverená riadením
                                                      tel. kontakt 0907 902 569
                                                      mail: msniznyklatov@gmail.com

[1] Podpis oboch zákonných zástupcov dieťaťa sa nevyžaduje, ak: jednému z rodičov bol obmedzený alebo pozastavený výkon rodičovských práv a povinností vo veciach výchovy a vzdelávania dieťaťa, ak jeden z rodičov bol pozbavený výkonu rodičovských práv a povinností vo veciach výchovy a vzdelávania dieťaťa, alebo ak spôsobilosť jedného z rodičov na právne úkony bola obmedzená (túto skutočnosť je možné preukázať neoverenou kópiou rozhodnutia súdu), jeden z rodičov nie je schopný zo zdravotných dôvodov podpísať (túto skutočnosť je možné preukázať potvrdením od všeobecného lekára zákonného zástupcu), alebo vec neznesie odklad, zadováženie súhlasu druhého rodiča je spojené s ťažko prekonateľnou prekážkou a je to v najlepšom záujme dieťaťa (túto skutočnosť je možné preukázať písomným vyhlásením).

Počet návštev: 2062