• MAMI, OCI, ČÍTAJ MI

Naša materská škola sa spolu s 21 školami z celého Slovenska zapojila do projektu: „Mami, oci čítaj mi!“ Cieľom tohto projektu je podporiť čítanie kníh deťom v domácom prostredí a zapojiť práve vás milí rodičia do spolupráce s nami.

Spoločným čítaním pocítia deti vašu blízkosť a i vy sa vďaka tomu vrátite do detských čias, kedy aj vám rodičia čítali rozprávkové príbehy a teraz ich čítate vy svojim deťom. Urobte si z čítania váš každodenný rituál, alebo si vyhraďte v týždni jeden deň na spoločné čítanie.  Prikryte sa dekou a čítajte si.

Čítanie deťom rozvíja jazyk, slovnú zásobu, fantáziu a predstavivosť, trénuje sa sústredenie i pamäť.

Pripravili sme v našej materskej škole knižný kútik, v ktorom nájdete všetky potrebné informácie, zoznam doporučených kníh i pár kníh, ktoré si u nás priamo môžete i požičať.

Požičajte si od nás knižku a príďte za Vašou pani učiteľkou, nech si požičanie knižky poznačí a vydá vám čitateľský preukaz 😊 Po prečítaní knižky ju vráťte, nech si ju môže prečítať ďalší z vás.

Detská knižnica v našej škôlke je otvorená denne po celý školský rok.